«Біофез»

Дієтична добавка

Це комбінація карбонільного заліза, фолієвої кислоти та цинку, що стимулює кровотворення.

Склад(одна капсула) містить: цинку сульфат моногідрат – 61,8 мг, залізо карбонільне – 50 мг (що еквівалентно 49 мг заліза), фолієва кислота – 500 мкг;

Допоміжні речовини: кукурудзяний крохмаль, лактоза, сахароза, повідон Е1201, тальк Е553, гідроксипропілметилцелюлоза Е464, триетилцитрат Е1519, титану діоксид Е171, еритрозин Е127, заліза оксид Е172, пропіленгліколь Е1520.

Без ГМО.

 

Інформація про біологічно-активні компоненти та їх властивості:

Дієтична добавка Біофез містить у своєму складі карбонільне залізо, яке  :

  • містить близько 98% елементарного заліза
  • легко засвоюється організмом
  • не містить солей заліза, які можуть чинити побічну дію на шлунок у вигляді закрепів і діареї
  • повільно розчиняється та поступового всмоктується під впливом соляної кислоти 12.

Карбонільне залізо має більш високий вміст елементарного заліза, порівняно з іншими формами заліза3

Джерело заліза Елементарний вміст заліза
Заліза сульфат 20%
Заліза глюконат 12%
Карбонільне залізо Близько 98%


Залізо 
– це найважливіший мікроелемент, який бере участь в кровотворенні, диханні, окисно-відновних реакціях та імунобіологічних процесах. Надзвичайно важлива роль заліза в організмі людини визначається тим, що залізо входить до складу крові та більш ніж сотні ферментів. Залізо міститься в структурі ряду білків, і, насамперед, гемоглобіну, що переносить кисень з легень до клітин, тканин і органів.

Дефіцит заліза  може викликати:
• Хвороби крові;
• Зниження імунітету – часті простудні та запальні захворювання;
• Порушення роботи центральної нервової системи – головний біль, запаморочення, безсоння, зниження пам’яті та уваги, миготіння мушок перед   очима;
• Серцево-судинні хвороби;
• Захворювання шлунково-кишкового тракту – хронічний гастродуоденіт, запалення слизової шлунка;
• Сухість шкіри і волосся, вугровий висип;
• Запалення слизових оболонок  рота і носа;
• Тріщини в куточках рота.

 

Фолієва кислота(Вітамін В9) відіграє дуже важливу роль у людському організмі. Насамперед, вона відповідає за процес виробництва червоних кров’яних тілець (еритроцитів). А також, завдяки цьому вітаміну в гемоглобіні відбувається синтез протеїну, до складу якого входить залізо. Достатня кількість фолієвої кислоти в організмі забезпечує нормальний склад крові та її якість; нормалізує жировий і вуглецевий обмін.

Крім усього іншого, фолієва кислота необхідна для синтезу нуклеїнових кислот, в молекулах яких міститься важлива спадкова інформація. Цей вітамін також дуже важливий для росту, розвитку та оновлення всіх клітин людського організму.

Фолієва кислота при вагітності необхідна для нормального її перебігу, розвитку і зростання ембріону, а також здоров’я організму жінки.

Приймання фолієвої кислоти в період планування вагітності зменшує вірогідність вроджених дефектів нервової трубки  на 75%.

При нестачі фолієвої кислоти спостерігається:
• підвищена стомлюваність,
• слабкість,
• анемія,
• діарея,
• зниження ваги,
• дратівливість,
• пригніченість,
• ослаблення пам’яті.

 

Цинк – важливий елемент людського організму, який, приймає участь в синтезі гемоглобіну та міститься в еритроцитах 4. Входить до складу більше 70 ферментів, які каталізують ключові етапи синтезу ДНК, РНК, білків. Надає виражений вплив на процеси росту і дозрівання тканин.

Дефіцит цинку викликає безліч порушень, розладів і захворювань. Затримується і навіть зупиняється ріст, неправильно формується шкірний покрив; шкіра сохне і стає вразливою – можуть з’являтися виразки, висип, екзема. Страждає  волосся – воно стає рідким і рано випадає. Уражається головний мозок, і виникають нервові та психічні захворювання. При нестачі цинку погіршується склад крові: еритроцити  живуть менше – виникає анемія і порушується згортання. Імунний статус організму знижується, тому що лімфоцитів – імунних клітин – теж стає менше.

Передбачається, що дефіцит цинку під час вагітності може становити загрозу для розвитку дитини і приводити до негативних наслідків під час пологів. Через низький рівень вмісту цинку в плазмі зменшується трансплацентарне перенесення цинку, що може вплинути на кількість цинку, що надходить плоду 5

Рекомендації щодо застосування: рекомендується як додаткове джерело  при дефіциті заліза*, фолієвої кислоти і цинку, для попередження анемії. А також жінкам в період планування вагітності, під час вагітності  та годування груддю.

* Дефіцит заліза може виникати при наступних станах організму: хронічні захворювання нирок, підлітковий вік (період активного росту), операційні та гінекологічні крововтрати, донори крові та ін.

Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Перед початком прийому рекомендована консультація лікаря.

 

Не є лікарським засобом.

Застереження щодо застосування: не рекомендується вживати при  підвищеній чутливості до компонентів та дітям віком до 12 років.

Не слід приймати дієтичну добавку Біофез людям з гемохроматозом, гемосидерозом або гемолітичною анемією.

Не перевищувати встановлену щоденну рекомендовану дозу.

Взаємодія: оскільки Біофез може зменшувати всмоктування антибіотиків (тетрациклінів та фторхінолонів), леводопи, метилдопи, пеніцалламіну та левотироксину  інтервал між прийомами повинен становити не менще 2 годин.

Не приймайте антациди протягом 2 годин після прийому Біофез, так як вони можуть зменшувати поглинання карбонільного заліза.

Спосіб застосування: дорослим та дітям після 12 років по 1 капсулі на добу до вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Форма випуску: капсули масою 450 мг + 7,5% по 30 шт. в картонній коробці.

Умови зберігання: при температурі не вище 250 С, в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.              

Термін придатності до споживання: 24 місяці від дати виробництва.

Номер серії виробництва, дата виготовлення: див. на упаковці.

Виробник: «Джейсон Фармасьютикалс Лтд.», Бангладеш,

Jayson Pharmaceuticals Ltd. Dhaka , Bangladesh.

231,Tejgaon industrial area , Dhaka-1208, Bangladesh

1 GordeukVR, BrittenhamGM, McLarenCE, HughesMA, KeatingLJ. Carbonyl iron therapy for iron deficiency anemia. Blood. 1986;67(3):745-752.
2 Brittenham GM, Klein HG, Kushner JP, Ajioka RS. Preserving the national blood supply. HematolAmSocHematolEducProgram. 2001:422-432.
3 www.tidallabs.com
Корсак Ю.К. по материалам исследований;  а также литературы: Майя Гогулан“Законы полноценного питания”
King JC. Determinants of maternal zinc status during pregnancy. American Journalof Clinical Nutrition. 2000, 71:1334S-1343S.