Для вагітних і годуючих жінок

Вагітність і лактація – періоди, коли жінці необхідно залізо, фолієва кислота і цинк – рекомендація ЮНІСЕФ.

БІОФЕЗ = карбонильное залізо + фолієва кислота + цинк

Добавка для майбутніх мам

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, близько 90% вагітних жінок схильні до анемії. Найчастіше це залізодефіцитна анемія.

Залізо

З настанням вагітності жіночий організм повинен працювати за двох: за маму і за малюка. Це величезне навантаження для організму жінки. Тому необхідно докладати максимум зусиль, щоб допомогти своєму організму справитися з таким навантаженням.

Одним з найважливіших елементів, який буде потрібно майбутньої матері в збільшеному обсязі є залізо.

Під час вагітності потрібно стежити за рівнем заліза в крові, важливо, що б він знаходився в межах норми. Це пояснюється тим, що даний мікроелемент бере участь в дуже важливих процесах, що протікають в людському організмі. Залізо допомагає організмам мами і майбутнього малюка нормально функціонувати і розвиватися: сприяє утворенню еритроцитів, які відповідають за насичення киснем тканин і органів, входить до складу ферментів, що регулюють обмін речовин і бере участь у формуванні мозку дитини. Без заліза протікання багатьох біохімічних процесів в організмі просто неможливо.

У вагітних жінок об’єм крові збільшується приблизно на 30-40%, пов’язано це з тим, що матка починає рости і інтенсивно забезпечуватися кров’ю. У міру розвитку плоду зростає обсяг циркулюючої крові, «вимагає» заліза, яке також необхідно для розвитку плода і плаценти. Щоб організм виробляв достатню кількість крові, потреба в залозі під час вагітності збільшується вдвічі.

На 30-40% збільшується об’єм крові у вагітних жінок, тому потреба в залозі збільшується вдвічі

До кінця вагітності в материнському організмі неминуче настає дефіцит заліза, додавши сюди ще витрата заліза на крововтрати при пологах (близько 150 мг) і лактацію (близько 400 мг) – виходить, що за період від зачаття до завершення лактації жіночий організм втрачає 1200-1400 мг заліза. У зв’язку з цим залізо під час вагітності є одним з найбільш важливих складових харчування.

Найбільша потреба в залозі виникає в період між 8 і 22 тижнями вагітності. У цей час практично неможливо отримати достатню кількість заліза тільки з продуктів, в результаті чого останній триместр вагітності часто супроводжується гострим дефіцитом заліза.

1200-1400 мг заліза втрачає жіночий організм від зачаття дитини до завершення лактації

Симптоми дефіциту і його наслідки

При нестачі в організмі заліза під час вагітності жінка відчуває загальну слабкість, що супроводжується запамороченням і нервозністю. Може виникати втрата апетиту, головні болі, погіршення сну, блідість і сухість шкіри, ламкість нігтів, збільшення частоти простудних захворювань. При концентрації цього мікроелемента нижче норми, може розвинутися анемія, в результаті якої плацента буде недоотримувати кисень, і у малюка почнеться гіпоксія. Також анемія може привести до слабкої родової діяльності і кровотеч при пологах і, що найстрашніше, стати причиною відшарування плаценти і невиношування дитини. Для підтримки рівня заліза в нормі, необхідно регулярно стежити за рівнем вміст гемоглобіну в крові. Дуже важливо не допускати дефіциту заліза і після пологів.

Під час пологів жінка втрачає близько 400 мл крові, які повинні бути заповнені. Залізо безпосередньо впливає на кровотворення в організмі мами, тому має надходити в необхідній кількості, також цей елемент дуже важливий для профілактики анемії у дитини.

У грудному молоці міститься 0,2-0,4 мг заліза, яке добре засвоюється (50% засвоюваності), цей обсяг повністю покриває потребу малюка в даному мікроелементі.

Чи потрібно приймати додаткові препарати?

У багатьох випадках навіть багатої на залізо дієти недостатньо для забезпечення добової потреби в ньому, так як організмом засвоюється тільки 1 10% заліза, що надходить з їжею. У разі виявлення у жінки під час вагітності або лактації дефіциту заліза, необхідно почати його усунення якомога раніше. Якщо потрібно, можна підключити застосування залізовмісних комплексів.

Всього 1 – 10% заліза, що надходить з їжею засвоюється організмом

Зверніть увагу: Дозу заліза визначає лікар. Проводиться аналіз крові, щоб точно визначити ступінь залізодефіциту і не допустити передозування. Рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по лікуванню і профілактиці залізодефіцитної анемії під час вагітності:

“Всі майбутні мами з самого початку вагітності (або не пізніше 3-го місяця) і до пологів повинні отримувати 6о мг елементарного заліза і 400 мкг фолієвої кислоти на добу для профілактики анемії”.

Фолієва кислота

На 75% зменшується ймовірність вроджених дефектів нервової трубки плода при прийомі фолієвої кислоти в період планування вагітності.

Невід’ємною частиною здорової вагітності є прийом фолієвої кислоти. Цей вітамін відіграє важливу роль у виробництві організмом червоних кров’яних клітин і допомагає нервовій трубці плода нормально розвинутися в головний і спинний мозок.

Фолієва кислота має величезне значення при плануванні вагітності адже вона не тільки бере участь у формуванні здорових органів у майбутньої дитини, але і сприяє успішному зачаттю дитини.

Коли приймати?

Так як фолієва кислота рекомендована всім жінкам репродуктивного віку, які планують вагітність, починати прийом фолієвої кислоти необхідно ще до вагітності і продовжувати його протягом всієї вагітності і протягом 4-6 тижнів після пологів, або поки жінка годує грудьми.

400-1000 мкг в день рекомендований доза фолієвої кислоти під час вагітності та годування

Якщо немає інших рекомендацій, то рекомендоване дозування фолієвої кислоти при вагітності і лактації, становить 0,4-1 мг (400-1000 мкг) в день на додаток до раціону, багатому на фолієву кислоту.

Чим небезпечний брак фолієвої кислоти під час вагітності?

Дефіцит фолієвої кислоти в організмі майбутньої матері може привести до таких негативних наслідків як:

  • відшарування плаценти
  • невиношування вагітності
  • мимовільний аборт
  • мертвонароджені діти
  • вроджені вади і каліцтва у плода (аненцефалія – ​​розвитку дефектів нервової трубки, які вражають головний і спинний мозок). Нестача вітаміну B9 під час вагітності загрожує розвитком дефектів серцево-судинної системи, формуванням розщеплення неба (вовча паща) і губ (заяча губа)
  • затримка розумового розвитку у дитини

Як для мами, так і для малюка дуже велика потреба у вітаміні В9 в період грудного вигодовування. Мамі він допомагає подолати післяпологову депресію, слабкість, апатію, допомагає забезпечити достатню кількість молока. Малюки, мами яких беруть фолієву кислоту, не мають відставання у вазі, затримки психомоторного розвитку, зниження імунітету, порушень роботи кишечника.

Цинк

За змістом в людському організмі цинк поступається лише залозу.

Особливо важлива його роль під час вагітності, так як щоденна потреба в цинку швидко збільшується. Без цинку неможливо правильне розвиток нового життя.

При його дефіциті можливі вади плоду, а також новонароджених, зокрема, викривлення хребта, гідроцефалія, грижі живота, розщеплення неба і так далі. Мікроелемент відіграє певну роль у формуванні скелета, зростанні і діленні клітин, контролює синтез і стабілізацію інсуліну, має антитоксичну і антивірусну дію. Недолік цинку загрожує ускладненнями при пологах: погіршення здоров’я жінки, ослаблення скорочувальної активності, повільного розкриття родових шляхів, розривів, серйозним кровотеч і інфекцій.

В період лактації Цинк приймають для профілактики дерматиту і шкірних висипань.

Щоб під час вагітності, після пологів та в період годування груддю малюк і мама відчували себе добре, важливо правильно харчуватися, вживати корисні продукти і вітамінні комплекси.

З урахуванням екологічної обстановки в нашій країні і цілому в світі, а також продуктами, які все частіше піддають хімічній обробці, нехтувати аптечними добавками не варто, до них відноситься БІОФЕЗ, що містить карбонильное залізо, фолієву кислоту і цинк в оптимальних дозуваннях.

Ваше завдання – усіма можливими способами виростити здорового, розвиненого і щасливого дитини.

Важливо пам’ятати, що перед прийомом вітамінних комплексів і дієтичних добавок рекомендується консультація лікаря!