Щоб визначити, чи є елементний порошок карбонільного заліза безпечною та ефективною терапією при залізодефіцитній анемії, було вивчено 20 неанемічні і 32 анемічні добровольця.

Поодинокі дози від 1000 до 10000 мг карбонільного заліза (в 15-150 разів перевищували 65 мг заліза у звичайній дозі сульфату заліза) неанемічні добровольці переносили без ознак токсичності і мали тільки незначні побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту.

Анемічні добровольці (жінки під час менструації, люди які раніше здавали кров) отримували кілька схем, що забезпечують від 1000 до 3000 мг карбонільного заліза щодня, в одній-трьох дозах протягом 8-28 днів. Через 12 тижнів анемія була усунена у 29 з 32 пацієнтів, а ферритин сироватки був більше 12 мкг/л у 14.

Регенерація гемоглобіну протікала зі швидкістю, аналогічною для терапії пероральними солями заліза і парентеральним декстраном заліза. Не було доказів гематологічної, печінкової або ниркової токсичності, але помірні побічні ефекти шлунково-кишкового тракту мали місце у більшості анемічного добровольців.

Карбонильне залізо є ефективним, недорогим лікуванням залізодефіцитної анемії, супроводжується переносимими побічними ефектами і може мати перевагу перед терапією солями заліза, істотно зменшуючи або усуваючи ризик отруєння залізом у дітей.